מה הפירוש של OKR? מה החלקים והשלבים ואיך להטמיע זאת בעסק שלכם

תוכן עניינים
מה הפירוש של OKR? מה החלקים והשלבים ואיך להטמיע זאת בעסק שלכם

התשובה בקצרה:

OKR זהו קיצור של המילים Objective and Key Result. מדובר על טכניקת עבודה אשר משמשת חברות ובהם החברות הגדולות בעולם בכדי לעמוד ביעדים שהם הציבו לעצמם וליישם את האסטרטגיה של החברה בצורה יעילה ונכונה. 

השיטה כוללת בתוכו שלושה עקרונות חשובים שביצוע שלהן יוביל כל ארגון או חברה לתוצאות טובות הרבה יותר בדרך להשגת המטרות והיעדים.

התשובה המלאה:

OKR הם ראשי התיבות של המילים Objectives and Key Result, והיא בעצם טכניקת עבודה שבה משתמשים בחברות וארגונים על מנת לקדם מטרות ולנהל את הדרך לביצוע יעדי החברה בצורה יעילה וממוקדת. 

שימוש עם טכניקת OKR מאפשר לחברות ליצור סביבת עבודה אשר מפוקסת על היעדים, ולקחת את כל המעורבים והנוגעים בדבר כחטיבה אחת לצורך התקדמות לקראת מימוש המטרות והאסטרטגיה שעליה החליטו ראשי הארגון. 

השיטה כוללת בתוכה כמה עקרונות עיקריים אשר רק כאשר מיישמים אותם כמו שצריך ומשלבים את השימוש בהם בכל חלקי הארגון, ניתן להיות בטוחים שאתם בדרך הנכונה להגשמת המטרות ולהגעה ליעדים שאליהם צריך להגיע.

היתרונות של שימוש בטכניקות OKR

השימוש עם OKR הוכיח את עצמו כדרך הפעולה הטובה ביותר עבור ארגונים וחברות שרוצים לשמור על סדר ארגוני ולהצליח לכבוש מטרות ולהגיע אל היעד. 

בין היתר, מחקרים שנערכו על צוותי עבודה שיישמו את העקרונות של שיטת ה – OKR וכן על צוותי עבודה שלא השתמשו בטכניקות של השיטה, הוכיחו בצורה חד משמעית כי עבודה עם OKR גורמת להשגה של תוצאות טובות יותר עבור החברה, ומובילות להצלחתה של החברה. 

כמו כן, כל חברה או ארגון שרוצים תרבות ארגונית בריאה ויעילה יכולים להשתמש עם עקרונות השיטה בכדי להגיע למצב שבו כל אחד ואחד בארגון יודע בדיוק מה הוא צריך לעשות ומהם הדברים המצופים ממנו בכדי שהארגון כולו כחטיבה אחת יוכל להגיע אל המטרה האסטרטגית שאליה חותרים הצוות הניהולי.

החלקים השונים של שיטת ה-OKR:

שיטת ה-OKR מחולקת לשלושה חלקים עיקריים:

  1. Objective
  2. Key Result
  3. Initiative

החלק הראשון: Objective

ננסה להסביר בכמה משפטים אודות כל אחד מן החלקים הללו המהווים את הבסיס לשיטה שבה בחרו חברות ענק ברחבי העולם להשתמש. החלק הראשון הוא ה-,Objective מדובר על הגעה להסכמה אודות הנקודה שאליה הארגון מכוון להגיע בעתיד. זה כמו שמסמנים בוויז את נקודת היעד, כאשר כל אחד מבין שמבלי לסמן את נקודת היעד בצורה ברורה, לעולם לא ניתן להתקדם ולהגיע להישגים.

החלק השני: Key Result

Key Result אלו הנתונים שאליהם צריך להגיע בכדי לקיים את נקודת היעד שאותה הגדרנו בשלב הקודם. למעשה, כל המדדים צריכים להיות מספרים מדידים ודברים שניתן לבדוק באמצעותם את קצב ההתקדמות של התוכנית, בכדי לדעת מהו המקום שבו העסק עומד והאם צריך לעשות שינויים בכדי לדרבן את הקצב. בהמשך למשל על השימוש בתוכנת ניווט כמו וויז, ה – Key Result אלו הכבישים שבהם צריך לנסוע בכדי להגיע בצורה הטובה והמהירה ביותר אל היעד שאותו הגדרנו בהתחלת הנסיעה.

החלק השלישי: Initiative

Initiatives אלו הפרויקטים והמשימות שאותם צריך לבצע בפועל בכדי להגיע אל הנקודה הבאה בדרך אל היעד. אם ה-Objective הוא היעד שאליו אתם צריכים להגיע וה – Key Result אלו הדרכים שמובילים אתכם לשם, ה – Initiatives אלו הפעולות הממשיות שאותם צריך לבצע בכדי להגיע מנקודה לנקודה בכדי להתקדם אל הכיוון שהוא בעצם היעד. בדוגמא של הניווט: ה – Initiatives יהיה לרכוש מכונית ולמלא אותה בדלק בכדי שתוכלו לנסוע אל היעד.

אם יש לכם שאלות נוספות בנושא OKR, צרו איתי קשר ואשמח לתת לכם ייעוץ.

מאמרים נוספים הקשורים לתחום OKR

לאיזה תוכן תרצו לחזור בעמוד?
אודות המחבר
איתי ורצ'יק: בניית אתרים ושיווק באינטרנט

תודה שקראתם את המאמר מה הפירוש של OKR? מה החלקים והשלבים ואיך להטמיע זאת בעסק שלכם. איתי ורצ'יק בתחום בניית אתרים ושיווק באינטרנט משנת 2014, יזם ומביא את לקוחותיו להצלחה מרבית.

לקוחות מספרים

אלון טהורי
אלון טהורי
קרא עוד
רוצה להודות לאיתי על התוצאות המדהימות שנתת לנו בעזרת בניית אתר וקידום האתר בגוגל. הצלחה מובטחת!
Mickael Lepicier
Mickael Lepicier
קרא עוד
אמינים, מהירים, מקועיים, ומבטיחים את המחיר הטוב ביותר על פרסום בגוגל וההשקעה תמיד משתלמת תודה רבה לכם אלופים!!
‏‎Mizrahit Yam Tichonit‎‏
‏‎Mizrahit Yam Tichonit‎‏
קרא עוד
איתי תותח. בנה לי אתר וקידם לי אותו אורגנית ומיד התחלתי לקבל טלפונים בלי הפסקה. מספר 1
‏‎Dann Gavriel‎‏
‏‎Dann Gavriel‎‏
קרא עוד
אהבתי את היחס והשירות המעולים שנתת לי בפרסום ושיווק בגוגל ויוטיוב מבטיח להחזיר טובה כמו שעזרתם לי, מומלץ בחום!
Navit Shem
Navit Shem
קרא עוד
וואלה האתר מהיר יותר, מהמם יותר והמורה יודע לעבוד עם הפרעות קשב קיצור תותח עולם!! קחו קחו אצלו שיעורים צמודים חובה
Galia Matatov
Galia Matatov
קרא עוד
לאחר פתיחת גוגל ביזנס ושיווקו, התחלתי לקבל טלפונים בתור מאמנת כושר אישית. ברמה מקצועיות שמתעלה על כל רמה אחרת. תמשיך בעבודת החייל שלך -הישגים ועבודה איכותית שמובילים להרבה לקוחות מרוצים.
Sigalit Bcahar
Sigalit Bcahar
קרא עוד
אנשים מגניבים, צעירים, בעלי קו מחשבה אחר.... שווה ביותר.... קריאייטיביות במודעות בגוגל ממומן שעשו ברמה גבוהה
Taly Gutman
Taly Gutman
קרא עוד
מקצועי מאוד, יודע על מה מדבר ועושה עבודה מצויינת. השיווק בגוגל עובד מדהים, תודה!
חזי ברלוי
חזי ברלוי
קרא עוד
גאוני ובחברה טובה.ברלוי חזי קידם בגוגל בצורה מוצלחת
Sharon Ben-tzur
Sharon Ben-tzur
קרא עוד
תודה רבה על אתר מוצלח שווה כל השקעה בניתם לי אתר רווחי וגם יפהה מודה מכל הלבב
הקודם
הבא
מְעוּלֶה
מבוסס על 16 ביקורות
דור כהן
דור כהן
2023-07-23
יש אנשי מקצוע ויש את איתי לא חושב שיש בכלל תחרות בינו לבין אחרים, מקצועי, ישר, אמין, לא מבלבל תשכל, לא מחפש בעיות רק מוצא פתרונות, יעיל מאד וזמין תמיד. הבחירה הכי נכונה שיש דור כהן - קבוצת ארץ עיר נדל"ן ויזמות
itay dekel
itay dekel
2023-06-15
איתי ורצ'יק הוא נותן שירות מצויין ואיש מקצוע יוצא דופן. ממליץ בחום.
אורן וטורי
אורן וטורי
2023-06-11
פשוט בן אדם אלוף..
שחר פרץ
שחר פרץ
2023-06-07
עזר לי ככ שירות מקצועי ביותר!!!!
רנה פשוט להרגיש טוב Renee feel good
רנה פשוט להרגיש טוב Renee feel good
2023-05-04
בעזרת איתי בניתי קורס דיגיטלי באתר שלי בפלאגאין חינמי. איתי פרסם ה סרטון הדרכה אך משהו עדיין לא עבד. פניתי לעזרה ואכן המושיע הגיע. תוך מספר דקות הוא השתלט לי על המחשב וסידר את הבאג. ולא תאמינו- אפילו לא גבה תשלום 😀. אז שאפו למקצוענות ולשירות. אין ספק שבהמשך אתה תהייה הבחירה המובילה כשאחפש קידום וליווי מקצועי. כי אם את זה אתה נותן ללא עלות, בטח ללקוחות שלך אתה קוטף את הירח. תודה רבה
גיא ויסמן
גיא ויסמן
2023-04-17
איתי ורצ'יק מקדם אותנו בגוגל וכל יום יש שיחות טלפון, לא עומדים בעומס! תודה רבה על השירות המקצועי והמשתלם ביותר שחווינו בפרסום בגוגל.
Aaron
Aaron
2023-04-11
עבדתי עם המון מתכנתים ובוני אתרים, ומעל 3 פעמים החלפתי את כל האתר לחלוטין כי הוא לא יצא כמו שציפיתי, כאן קיבלתי שירות מעולה מכל הבחינות גם מתחילת העבודה וגם לאחר העבודה תמיד שהייתי צריך עזרה ותמיכה איתי היקר היה כאן ונתן לנו תמיכה מלאה בכל,תודה רבה על הכל
Doron Goldblatt
Doron Goldblatt
2023-01-07
פניתי לאיתי עם בעייה באתר שלנו. תוך דקות בשיחת טלפון, איתי פתר את הבעיה. במקצועיות בסבלנות.
Miss rosy Israel
Miss rosy Israel
2022-10-30
תודה רבה לאיתי ורצ'יק על ניהול האתר שלנו בצורה מצויינת באחסון האתרים שלו. אנו מרוצים מאוד וכמו כן, האתר טס טיל בליסטי מאז שהוא ביצע האצת אתרים עבורנו. תודה רבה!
יעל בן שלוש
יעל בן שלוש
2022-08-02
איתי מקצוען תותח מספר 1 בתחום ואין כמוהו בכל הארץ בהתחייבות!!!! האתר שלי קרס בגלל חברת בוקס וחזר לתבנית המקורית והמכוערת שלו. איתי לקח את האתר ועיצב ושיפר אותו מחדש והיום הוא נראה מיליון דולר - פי מיליארד יותר מקצועי ויותר יפה ויותר יעיל ממה שהיום קודם. סוף סוף אני יכולה לחייך ולהציג בגאווה אתר תדמית פעיל ומגניב.. תודה רבה איתיוש היקר :)
שתפו את המאמר עכשיו!
Facebook
Telegram
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
מתנה: קורס בניית אתרי וורדפרס חינמי!

הצטרפו לרשימת תפוצה וקבלו גם:

✅ עדכונים מהבלוג באופן שוטף
✅ טיפים שעובדים בתחום האינטרנט
✅ אפשרויות לשיתופי פעולה מעניינים ומבצעים

בשביל לקבל בחינם את הקורס הדיגיטלי בבניית אתרים בוורדפרס השאירו פרטים:

רגע, לפני שעוזבים..

קבלו מתנה:
קורס בניית אתרי וורדפרס בחינם!