פודקאסט מהלך – יותר כסף יותר בריאות יותר אהבה ויותר חופש 100% – איתי ורצ'יק

תוכן עניינים

חשבתם לעשות תוכנית רדיו משלכם? במאמר הזה, אני מסביר איך אפשר לייצר תחנת רדיו משלכם בעזרת כלי מדהים שנקרא פודקאסט.

הפודקאסט ב- SoundCloud שלי: איתי ורצ'יק

פודקאסט – 10 טיפים ליצירת תחנת רדיו משלכם

פודקאסט מהלך - יותר כסף יותר בריאות יותר אהבה ויותר חופש 100% - איתי ורצ'יקפודקאסט הנה תכנית רדיו באינטרנט. המשפט הזה די מסכם את מה זה פודקאסט אולם עבור אנשים מסוימים זה הרבה יותר מכך.

היום כל אדם, מנער צעיר ועד אדם מבוגר, שאינם מוצאים את עצמם בין עבודות שונות בשוק העבודה יכולים להגשים חלומות באמצעות האינטרנט, בין אם זה על ידי בניית אתרים או בין אם זה על ידי פרסום וחשיפה של עצמם, בין אם על ידי הקמת עסק ובין אם על ידי הקמת תחנת רדיו פרטית משלהם, המשדרת באינטרנט ויש לה קהל מאזינים משלה.

אם יש לכם חלום לפודקאסט פופולארי משלכם וליצירת תכנית רדיו מעניינת משלכם שבה יהיו לכם מאזינים קבועים שיאזינו לכל תכנית חדשה שתעלו לרשת – אלו 10 טיפים ליצירת תחנת רדיו משלכם.

#1 – יצירת תחנת רדיו משלך באינטרנט:

אם לא הזכרנו זאת קודם לכן אז חשוב שנזכיר זאת כעת – לעומת תכנית רדיו המשדרת בלייב פודקאסט הוא מעין תכנית רדיו המוקלטת מראש (או משודרת בלייב אם תרצו ותוך כדי כמובן לבצע הקלטה שלה) ואפשר לשמוע את התוכנית בכל עת בפלטפורמה שבה היא נמצאת. יש כמה אפשרויות להעלות תכנית רדיו ולבצע הקלטה של תוכניות מסוג זה:

  • יצירת ערוץ יוטיוב רק שבמקום מצלמה תופיע שקופית וישמעו אתכם מקריינים.
  • העלאת הסרטונים ישירות לאתר אינטרנט ייעודי של התוכנית.
  • שימוש בפלטפורמה מסוימת לשידור לייב ותוכנת מחשב להקלטת התוכנית והעלאתה לאחר מכן לאחר שתרצו.

#2 – איך מוצאים מקום להקלטות פודקאסט:

עזריאלי תל אביבמציאת מקום להקלטה הוא חלק חשוב בהצלחת תחנת הרדיו שלכם והתוכנית שלכם. אתם רוצים מקום שבו יהיה לכם אפשרות לחבר מחשב, שולחן, כיסא מרווח וכמובן אקוסטיקה טובה וציוד הקלטות. מקום כזה יכול להיות חדר בבית, מרתף, משרד ששכרתם ועוד. רק וודאו שכאשר אתם מבצעים הקלטה שומעים אתכם היטב ללא רעשי רקע ושהאקוסטיקה בחדר אינה מפריעה לאיכות ההקלטה.

#3 – הכנת קונספט לתוכנית והגדרת מטרות לפודקאסט:

לפני שאתם רצים להעלות את התוכנית הראשונה שלכם כדאי לחשוב מראש על הקונספט של התוכנית שלכם. צריך להיות לה נושא מסוים, רעיון מאחוריה וכמובן גם להגדיר את המטרות של התוכנית. יכול להיות שאתם רוצים לדבר על אקטואליה ולהשפיע על מה שקורה בדעת הציבור, יכול להיות שאתם רוצים לקדם מודעות לנושא מסוים, יכול להיות שאתם רוצים תכנית בידור משלכם ועוד.

#4 – איך למצוא נושאים מעניינים לתוכניות פודקאסט:

טרנדים, אקטואליה, נושאים נישתיים, טיפים, בידור, אירוח

לאחר שתבנו את הקונספט של התוכנית שלכם יהיה לכם גם יותר קל למצוא נושאים מעניינים לתוכניות. אתם צריכים שלכל תוכנית יהיה הנושא המעניין שלה אך שזו תהיה חלק מקונספט אחיד מסוים שהקהל שלכם יתחבר אל התוכנית וירצה לשמוע עוד תוכניות שלכם.

כדי למצוא רעיונות מתאימים לתוכניות שלכם תוכלו לדבר על אקטואליה, על טרנדים שהולכים היום בעולם, על נושאים נישתיים הקשורים בתחום שלכם, לתת טיפים, הדרכות, לעשות תוכניות בידור ואפילו לארח אנשים.

#5 – אירוח אנשים:

אחת הדרכים היותר מעניינות לבנות תוכנית רדיו היא לארח אנשים. בין אם אתם מעלים אותם מהבית על הקו כביכול ובין אם אתם מארחים אותם להקלטה לידכם – תוכלו לראיין אותם ולדון אתם גם בנושאים הקשורים לתוכנית. זה תמיד מוסיף יותר עניין.

#6 – איזה ציוד מקצועי צריך לפודקאסט:

בעיקרון לא צריך יותר ממיקרופון, מחשב ותוכנת הקלטה על מנת להקליט תוכנית רדיו משלכם. עם זאת, כדאי להיעזר במיקרופון איכותי, אולי אפילו אוזניות נוחות שלא תצטרכו לשמוע מה קורה מסביב שיסיח את דעתכם.

הייתי ממליץ לכם לאחסן ולפרסם את הפודקאסטים שלכם ברשת Anchor, שמפיצה את הפודקאסט שלכם ב Google Podcasts וגם ב Apple Podcasts ועוד, במקום לאחסן זאת באחסון אתרים רגיל.

#7 – יצירת הכנסה מהפודאקסט שלכם:

כדי לשמור על התוכנית לאורך זמן, במיוחד אם אתם אנשים עסוקים יחסית, תצטרכו לייצר ממנו הכנסה. תוכלו לעשות זאת דרך מכירת חסויות, פרסומות וקידום מוצרים ושירותים של אחרים. כמובן שכדי לעשות זאת תצטרכו קהל מספיק גדול שיאזין לכם לכל תוכנית.

#8 – פרסום הפודקאסט והרחבת מעגל המאזינים:

בניית אתרים איתי ורצ'יקפרסמו את הפוקדאקס שלכם ברשתות החברתיות, ביוטיוב ואפילו בקמפיין ממומן בגוגל. דאגו לייצר חשיפה גדולה ככל שתוכלו במסגרת התקציב שלכם לכל תוכנית על מנת שכמות העוקבים שלכם תגדל וכך מתוכנית לתוכנית תוכלו לצבור יותר מאזינים.

#9 – מוסיקה וזכויות יוצרים:

אם אתם מתכוונים להשמיע שירים בתוכנית שלכם או להשתמש אפילו במוסיקת רקע כדאי לבדוק היטב את זכויות היוצרים של השירים הללו. ישנם גופים שתוכלו לשלם להם תמלוגים עבור השמעת שירים בעברית/באנגלית ותוכלו גם לרכוש שימוש בשירים מקוריים או מוסיקת רקע מקורית דרך אתרים המוכרים זכויות שימוש לקבצי שמע.

#10 – חלוקת פרסים בפודקאסט:

דרך נוספת לשדרג את האטרקטיביות של תוכנית הרדיו שלכם ושיפור שביעות רצון המאזינים שלכם היא לחלק להם פרסים. תוכלו לייצר איזשהו שיתוף פעולה שבו אתם מבקשים מהמאזינים לפתור חידה או לבקש שירים להקדשה ובתמורה לכך יקבלו שובר או פרס או משהו. כמו כן תוכלו לארגן תחרויות בתוכנית ולחלק פרסים והטבות לעוקבים שלכם.

לסיכום; הקמת תחנת רדיו משלכם היא לא משהו שהוא בשמיים. הקלטת התוכניות, יצירת עניין, הגדלת כמות המאזינים והעוקבים ויצירת הכנסה מהתוכנית היא האתגר האמיתי. התחילו מבניית קונספט, צרו קהל אוהדים ראשוני, תיהנו ממה שאתם עושים וכל היתר יזרום.

לאיזה תוכן תרצו לחזור בעמוד?
אודות המחבר
איתי ורצ'יק: בניית אתרים ושיווק באינטרנט

תודה שקראתם את המאמר פודקאסט מהלך – יותר כסף יותר בריאות יותר אהבה ויותר חופש 100% – איתי ורצ'יק. איתי ורצ'יק בתחום בניית אתרים ושיווק באינטרנט משנת 2014, יזם ומביא את לקוחותיו להצלחה מרבית.

לקוחות מספרים

אלון טהורי
אלון טהורי
קרא עוד
רוצה להודות לאיתי על התוצאות המדהימות שנתת לנו בעזרת בניית אתר וקידום האתר בגוגל. הצלחה מובטחת!
Mickael Lepicier
Mickael Lepicier
קרא עוד
אמינים, מהירים, מקועיים, ומבטיחים את המחיר הטוב ביותר על פרסום בגוגל וההשקעה תמיד משתלמת תודה רבה לכם אלופים!!
‏‎Mizrahit Yam Tichonit‎‏
‏‎Mizrahit Yam Tichonit‎‏
קרא עוד
איתי תותח. בנה לי אתר וקידם לי אותו אורגנית ומיד התחלתי לקבל טלפונים בלי הפסקה. מספר 1
‏‎Dann Gavriel‎‏
‏‎Dann Gavriel‎‏
קרא עוד
אהבתי את היחס והשירות המעולים שנתת לי בפרסום ושיווק בגוגל ויוטיוב מבטיח להחזיר טובה כמו שעזרתם לי, מומלץ בחום!
Navit Shem
Navit Shem
קרא עוד
וואלה האתר מהיר יותר, מהמם יותר והמורה יודע לעבוד עם הפרעות קשב קיצור תותח עולם!! קחו קחו אצלו שיעורים צמודים חובה
Galia Matatov
Galia Matatov
קרא עוד
לאחר פתיחת גוגל ביזנס ושיווקו, התחלתי לקבל טלפונים בתור מאמנת כושר אישית. ברמה מקצועיות שמתעלה על כל רמה אחרת. תמשיך בעבודת החייל שלך -הישגים ועבודה איכותית שמובילים להרבה לקוחות מרוצים.
Sigalit Bcahar
Sigalit Bcahar
קרא עוד
אנשים מגניבים, צעירים, בעלי קו מחשבה אחר.... שווה ביותר.... קריאייטיביות במודעות בגוגל ממומן שעשו ברמה גבוהה
Taly Gutman
Taly Gutman
קרא עוד
מקצועי מאוד, יודע על מה מדבר ועושה עבודה מצויינת. השיווק בגוגל עובד מדהים, תודה!
חזי ברלוי
חזי ברלוי
קרא עוד
גאוני ובחברה טובה.ברלוי חזי קידם בגוגל בצורה מוצלחת
Sharon Ben-tzur
Sharon Ben-tzur
קרא עוד
תודה רבה על אתר מוצלח שווה כל השקעה בניתם לי אתר רווחי וגם יפהה מודה מכל הלבב
הקודם
הבא
מְעוּלֶה
מבוסס על 16 ביקורות
דור כהן
דור כהן
2023-07-23
יש אנשי מקצוע ויש את איתי לא חושב שיש בכלל תחרות בינו לבין אחרים, מקצועי, ישר, אמין, לא מבלבל תשכל, לא מחפש בעיות רק מוצא פתרונות, יעיל מאד וזמין תמיד. הבחירה הכי נכונה שיש דור כהן - קבוצת ארץ עיר נדל"ן ויזמות
itay dekel
itay dekel
2023-06-15
איתי ורצ'יק הוא נותן שירות מצויין ואיש מקצוע יוצא דופן. ממליץ בחום.
אורן וטורי
אורן וטורי
2023-06-11
פשוט בן אדם אלוף..
שחר פרץ
שחר פרץ
2023-06-07
עזר לי ככ שירות מקצועי ביותר!!!!
רנה פשוט להרגיש טוב Renee feel good
רנה פשוט להרגיש טוב Renee feel good
2023-05-04
בעזרת איתי בניתי קורס דיגיטלי באתר שלי בפלאגאין חינמי. איתי פרסם ה סרטון הדרכה אך משהו עדיין לא עבד. פניתי לעזרה ואכן המושיע הגיע. תוך מספר דקות הוא השתלט לי על המחשב וסידר את הבאג. ולא תאמינו- אפילו לא גבה תשלום 😀. אז שאפו למקצוענות ולשירות. אין ספק שבהמשך אתה תהייה הבחירה המובילה כשאחפש קידום וליווי מקצועי. כי אם את זה אתה נותן ללא עלות, בטח ללקוחות שלך אתה קוטף את הירח. תודה רבה
גיא ויסמן
גיא ויסמן
2023-04-17
איתי ורצ'יק מקדם אותנו בגוגל וכל יום יש שיחות טלפון, לא עומדים בעומס! תודה רבה על השירות המקצועי והמשתלם ביותר שחווינו בפרסום בגוגל.
Aaron
Aaron
2023-04-11
עבדתי עם המון מתכנתים ובוני אתרים, ומעל 3 פעמים החלפתי את כל האתר לחלוטין כי הוא לא יצא כמו שציפיתי, כאן קיבלתי שירות מעולה מכל הבחינות גם מתחילת העבודה וגם לאחר העבודה תמיד שהייתי צריך עזרה ותמיכה איתי היקר היה כאן ונתן לנו תמיכה מלאה בכל,תודה רבה על הכל
Doron Goldblatt
Doron Goldblatt
2023-01-07
פניתי לאיתי עם בעייה באתר שלנו. תוך דקות בשיחת טלפון, איתי פתר את הבעיה. במקצועיות בסבלנות.
Miss rosy Israel
Miss rosy Israel
2022-10-30
תודה רבה לאיתי ורצ'יק על ניהול האתר שלנו בצורה מצויינת באחסון האתרים שלו. אנו מרוצים מאוד וכמו כן, האתר טס טיל בליסטי מאז שהוא ביצע האצת אתרים עבורנו. תודה רבה!
יעל בן שלוש
יעל בן שלוש
2022-08-02
איתי מקצוען תותח מספר 1 בתחום ואין כמוהו בכל הארץ בהתחייבות!!!! האתר שלי קרס בגלל חברת בוקס וחזר לתבנית המקורית והמכוערת שלו. איתי לקח את האתר ועיצב ושיפר אותו מחדש והיום הוא נראה מיליון דולר - פי מיליארד יותר מקצועי ויותר יפה ויותר יעיל ממה שהיום קודם. סוף סוף אני יכולה לחייך ולהציג בגאווה אתר תדמית פעיל ומגניב.. תודה רבה איתיוש היקר 🙂
שתפו את המאמר עכשיו!
Facebook
Telegram
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
מתנה: קורס בניית אתרי וורדפרס חינמי!

הצטרפו לרשימת תפוצה וקבלו גם:

✅ עדכונים מהבלוג באופן שוטף
✅ טיפים שעובדים בתחום האינטרנט
✅ אפשרויות לשיתופי פעולה מעניינים ומבצעים

בשביל לקבל בחינם את הקורס הדיגיטלי בבניית אתרים בוורדפרס – כנסו כאן, או השאירו פרטים:

רגע, לפני שעוזבים..

קבלו מתנה:
קורס בניית אתרי וורדפרס בחינם!