גוגל אדוורדס – AdWords – מעל 16 יתרונות וחסרונות

תוכן עניינים
קידום ממומן בגוגל PPC פרסום בגוגל

גוגל אדוורדס הוא כלי המוצע על ידי גוגל, ומציע קידום של מודעות פרסומת לעסק/לאתר שלכם במנוע החיפוש החזק בעולם. 

סרטון על הקמת קמפיין בגוגל ופרסום בגוגל

כלי זה מאפשר השגת מיקום מודעות בעמודים הראשונים לפי חיפוש , בתשלום. הגוגל אדוורדס, תורם לחשיפה רבה של אותם דפי נחיתה ואתרים המקודמים בקמפיין ממומן, אשר לא יעלו באופן רגיל במיקום גבוה בתוצאות החיפוש. 

כמובן, שמיקומים אלה הם הנצפים ביותר ובעלי אחוזי הקלקה גבוהים.

בניית אתרים איכותית חייבת להיות עם קידום טוב, ראשית דבר.

גוגל אדוורדס – יתרונות (Adwords)

קידום ממומן בגוגל PPCיתרון ראשון ועיקרי של גוגל אדוורדס הוא אפשרות התשלום עבור קידום ממומן בגוגל (הקמפיין), לפי עלות הקלקה CPC.

משמע, המפרסם ישלם רק עבור גולשים אשר הקליקו בפעול על המודעה המקודמת, לעומת תשלום עבור חשיפה- מספר הפעמים שהמודעה הוצגה.

• משלמים רק עבור תוצאות ולא מעבר – עם גוגל אדוורדס, המפרסמים משלמים רק כאשר גולש מקליק על המודעה הממומנת, ללא תלות במשך התנוססות המודעה, כך שרק אם יקליקו על המודעה שלכם, תחויבו על כך.

• אפשר לקדם גם בתקציבים נמוכים – היופי הוא שאתם יכולים לקבוע את התקציב אותו תקצו להשקיע בקמפיין שלכם בגוגל, והתקציב ניתן שלינוי כל העת. אפשר להתחיל מתקציב נמוך מאוד, בהחלט לעומת התקציב שתדרשו להשקיע בכל אמצעי פרסום אחר, ולהגדיל אותו בהמשך אם תראו שזה משתלם לכם.

• פרסום מידי – שלא כמו פרסום אורגני שאורך זמן רב וממושך, המודעה שלכם בגוגל אדוורדס תפורסם במהרה, כמעט באופן מידי, על ידי כמה פעולות פשוטות. תוכלו לחסוך כך זמן רב ולהתחיל לייצר לידים ולהביא גולשים שיכנסו אל האתר שלכם ללא עיכובים למיניהם.

• בקרה ושליטה על הוצאות הפרסום – אתם המפרסמים קובעים את תקציב הפרסום מראש ויכולים לשנותו. אתם מחליטים כמה כסף אתם מוכנים להשקיע בהקלקה אתם קובעים את תקציב הפרסום מראש, כמה אתם מעוניינים לשלם עבור הקלקה ומה הסכום המרבי שאתם מוכנים להקציב ליום התקציב היומי המקסימלי שלכם, כך תוכלו לשלוט בהוצאות ולמנוע חריגות מתקציבכם.

העלות המינימאלית לכל הקלקה נקבעת על ידי גוגל, וזאת על פי פרמטרים שונים כגון איכות המודעה (איכות מודעת הפרסומת נקבעת בין היתר לפי אחוז ההקלקות שהשיגה וכן לפי הקשר והרלוונטיות האתר שלכם למודעה עצמה.

קידום ממומן בגוגל PPC פרסום בגוגלבכל מקרה, גוגל לא תגבה מכם כסף מעל למחיר המקסימאלי להקלקה, אותם אתם, קבעתם בעצמכם מראש. בכל פנים ואופן חברת גוגל לא יכולה לגבות מעבר למחיר הקליק הגבוה ביותר אותו קבעתם מראש.

• פרסום אפקטיבי ויעיל – אתם אלו הקובעים מבעוד מועד, מה יהיו מילות המפתח שיקשרו את הגולשים למודעת הפרסומת שלכם, כך שמודעתכם תוצג בראש עמוד תוצאות החיפוש הקשורים למילות המפתח הרלוונטיות עבורכם. הודות לכך, תוכלו להגיע אל קהל איכותי יותר של לקוחות פוטנציאליים כך תוכלו להגיע ללקוחות פוטנציאלים, כיוון שהם מחפשים ביוזמתם דבר מה הנוגע לעסק שלכם. 

מילות המפתח הן מילים או ביטויים המתקשרים לנושאי האתר שלכם, או לכל תחום אחר שתבחרו מראש. בהתאם לאותן מילות חיפוש, המודעה שיצרתם תעלה ותוצג בתוצאות החיפוש בגוגל וכן באתרים השותפים למנוע חיפוש זה.

• מיקוד לפי קהל יעד ואזור גיאוגרפי- ניהול נכון של המודעות שלכם באמצעות גוגל אדוורדס יאפשר לכם להגדיר עבור המודעה את קהל היעד הממוקד והרלוונטי עבורכם, מבחינת אזור גיאוגרפי, שפה, וימים ושעות להופעתה. שימוש נכון וחכם באפשרות זו יסייע לכם להגדיל את אחוז ההמרה של הגולשים באתר שלכם- משמע, להפוך את הגולשים ללקוחות משלמים.

• מעקב וסטטיסטיקה – תוכלו למדוד את יעילות קמפיין הפרסום שלכם בגוגל ואת כדאיותו ברמת עלות מול תועלת, באמצעות הכלים לניתוח סטטיסטי שיש באדוורדס.

• אין כל התחייבות – אינכם מחויבים על ידי חוזה או הסכם לקמפיין בגוגל. תוכלו להשהות או להפסיק את הקמפיין הממומן שלכם, ולחלופין, להאריך אותו, בכל רגע, ובהתאם לשיקול דעתכם.

גוגל אדוורדס – חסרונות  (Adwords)

קידום ממומן בגוגל PPC
קידום ממומן בגוגל PPC

• מחירי הקלקות גבוהים עבור ביטויים מבוקשים – ביטויים ומילות מפתח בתחומים תחרותיים, יכולים לעלות לא מעט כסף בשביל שהמודעה תקבל מיקום טוב ותוצג בתדירות גבוהה.

• גוגל אדוורדס מתאים יותר לאתרי מכירות- זהו כלי מצוין עבור עסקים המציעים מוצר עליו הם עושים רווח במידה סבירה ומעלה מכן, אך לרוב פרסום בגוגל אדוורס לא יהיה משתלם עבור עסקים שהאתר שלהם מתאפיין ביצירת רווחים מינוריים ויחס המרה נמוך.

• הקמת קמפיין אפקטיבי זה תהליך שלוקח זמן – חשוב להבין, כי בעיקר כשאין ניסיון בתחום, נדרש זמן ונדרשת השקעה לצורך למידה וביצוע בדיקות, על מנת שתיצרו קמפיין טוב ומוצלח (יצירה של קמפיין כוללת יצירת מודעה ממוקדת, הגדרת קמפיין כולל יצירת מודעות ממוקדות וניהול נכון של תקציב והגדרות לפרסומן)

• פרסום אף פעם לא מבטיח מכירה או יצירת רווחים – אתם כמפרסמים משלמים על כל הקלקה על המודעה, אך הדרך בין הקלקה להמרה של הגולש ללקוח משלם, אינה כה קצרה וקלה, ומצריכה עבודה רבה נוספת.

• התנהלות שגויה עלולה להביא להפסד כספי – פרסום מודעות אדוורדס בגוגל (Google Adwords) הינה דבר פשוט, אך למרות זאת, ניהול נכון של פרסומן מצריך ניסיון וידע.

לכן, אם אתם מקימים קמפיין פרסומי בצורה שגויה, זה עלול לגרום להפסדים כספיים ושלא נדבר על נזקים תדמיתיים. על מנת למנוע זאת, יש להיעזר בכלי גוגל אנליטיקס, בשביל לעקוב אחר הפעולות באתר שלכם ולראות בדיוק איפה הגולשים שלכם נוטשים את האתר ואיפה זה נופל, עם הסקת המסקנות הנכונות.

תזכרו תמיד שהכסף התקציבי לפרסום, יכול בלי ניהול נכון, להתבזבז עוד יותר מהר, בגלל חוסר אופטימיזציה.

• פרסום בתנאי תשלום – בניגוד לקידום אורגני, פרסום באמצעות גוגל אדוורדס, בניגוד לקידום אורגני בגוגל, הוא פרסום המותנה בתשלום, ומכאן, כאשר התקציב שלכם מסתיים, המודעות שלכם לא יוצגו עוד וסביר מאוד שתאבדו את פלח קהל הלקוחות שבפוטנציאל להגיע אל האתר שלכם דרך המודעה, זאת אלא אם תעדכנו תקציב להמשך הפרסום.

• הגולשים מעדיפים את התוצאות האורגניות על פני המודעות של אדוורדס – הגולשים בדרך כלל נוטים לתת יותר אמון באתרים העולים בתוצאות האורגניות של החיפוש.

• לא כל הקלקה היא הקלקה איכותית – צריך לקחת בחשבון שתמיד יהיו גם קליקים חסרי ערך ולא רלוונטיים, כמו הקלקות של סקרנים, הקלקות בשוגג, והקלקות של מתעניינים שאין להם כוונות רציניות.

לאיזה תוכן תרצו לחזור בעמוד?
אודות המחבר
איתי ורצ'יק: בניית אתרים ושיווק באינטרנט

תודה שקראתם את המאמר גוגל אדוורדס – AdWords – מעל 16 יתרונות וחסרונות. איתי ורצ'יק בתחום בניית אתרים ושיווק באינטרנט משנת 2014, יזם ומביא את לקוחותיו להצלחה מרבית.

לקוחות מספרים

אלון טהורי
אלון טהורי
קרא עוד
רוצה להודות לאיתי על התוצאות המדהימות שנתת לנו בעזרת בניית אתר וקידום האתר בגוגל. הצלחה מובטחת!
Mickael Lepicier
Mickael Lepicier
קרא עוד
אמינים, מהירים, מקועיים, ומבטיחים את המחיר הטוב ביותר על פרסום בגוגל וההשקעה תמיד משתלמת תודה רבה לכם אלופים!!
‏‎Mizrahit Yam Tichonit‎‏
‏‎Mizrahit Yam Tichonit‎‏
קרא עוד
איתי תותח. בנה לי אתר וקידם לי אותו אורגנית ומיד התחלתי לקבל טלפונים בלי הפסקה. מספר 1
‏‎Dann Gavriel‎‏
‏‎Dann Gavriel‎‏
קרא עוד
אהבתי את היחס והשירות המעולים שנתת לי בפרסום ושיווק בגוגל ויוטיוב מבטיח להחזיר טובה כמו שעזרתם לי, מומלץ בחום!
Navit Shem
Navit Shem
קרא עוד
וואלה האתר מהיר יותר, מהמם יותר והמורה יודע לעבוד עם הפרעות קשב קיצור תותח עולם!! קחו קחו אצלו שיעורים צמודים חובה
Galia Matatov
Galia Matatov
קרא עוד
לאחר פתיחת גוגל ביזנס ושיווקו, התחלתי לקבל טלפונים בתור מאמנת כושר אישית. ברמה מקצועיות שמתעלה על כל רמה אחרת. תמשיך בעבודת החייל שלך -הישגים ועבודה איכותית שמובילים להרבה לקוחות מרוצים.
Sigalit Bcahar
Sigalit Bcahar
קרא עוד
אנשים מגניבים, צעירים, בעלי קו מחשבה אחר.... שווה ביותר.... קריאייטיביות במודעות בגוגל ממומן שעשו ברמה גבוהה
Taly Gutman
Taly Gutman
קרא עוד
מקצועי מאוד, יודע על מה מדבר ועושה עבודה מצויינת. השיווק בגוגל עובד מדהים, תודה!
חזי ברלוי
חזי ברלוי
קרא עוד
גאוני ובחברה טובה.ברלוי חזי קידם בגוגל בצורה מוצלחת
Sharon Ben-tzur
Sharon Ben-tzur
קרא עוד
תודה רבה על אתר מוצלח שווה כל השקעה בניתם לי אתר רווחי וגם יפהה מודה מכל הלבב
הקודם
הבא
מְעוּלֶה
מבוסס על 16 ביקורות
דור כהן
דור כהן
2023-07-23
יש אנשי מקצוע ויש את איתי לא חושב שיש בכלל תחרות בינו לבין אחרים, מקצועי, ישר, אמין, לא מבלבל תשכל, לא מחפש בעיות רק מוצא פתרונות, יעיל מאד וזמין תמיד. הבחירה הכי נכונה שיש דור כהן - קבוצת ארץ עיר נדל"ן ויזמות
itay dekel
itay dekel
2023-06-15
איתי ורצ'יק הוא נותן שירות מצויין ואיש מקצוע יוצא דופן. ממליץ בחום.
אורן וטורי
אורן וטורי
2023-06-11
פשוט בן אדם אלוף..
שחר פרץ
שחר פרץ
2023-06-07
עזר לי ככ שירות מקצועי ביותר!!!!
רנה פשוט להרגיש טוב Renee feel good
רנה פשוט להרגיש טוב Renee feel good
2023-05-04
בעזרת איתי בניתי קורס דיגיטלי באתר שלי בפלאגאין חינמי. איתי פרסם ה סרטון הדרכה אך משהו עדיין לא עבד. פניתי לעזרה ואכן המושיע הגיע. תוך מספר דקות הוא השתלט לי על המחשב וסידר את הבאג. ולא תאמינו- אפילו לא גבה תשלום 😀. אז שאפו למקצוענות ולשירות. אין ספק שבהמשך אתה תהייה הבחירה המובילה כשאחפש קידום וליווי מקצועי. כי אם את זה אתה נותן ללא עלות, בטח ללקוחות שלך אתה קוטף את הירח. תודה רבה
גיא ויסמן
גיא ויסמן
2023-04-17
איתי ורצ'יק מקדם אותנו בגוגל וכל יום יש שיחות טלפון, לא עומדים בעומס! תודה רבה על השירות המקצועי והמשתלם ביותר שחווינו בפרסום בגוגל.
Aaron
Aaron
2023-04-11
עבדתי עם המון מתכנתים ובוני אתרים, ומעל 3 פעמים החלפתי את כל האתר לחלוטין כי הוא לא יצא כמו שציפיתי, כאן קיבלתי שירות מעולה מכל הבחינות גם מתחילת העבודה וגם לאחר העבודה תמיד שהייתי צריך עזרה ותמיכה איתי היקר היה כאן ונתן לנו תמיכה מלאה בכל,תודה רבה על הכל
Doron Goldblatt
Doron Goldblatt
2023-01-07
פניתי לאיתי עם בעייה באתר שלנו. תוך דקות בשיחת טלפון, איתי פתר את הבעיה. במקצועיות בסבלנות.
Miss rosy Israel
Miss rosy Israel
2022-10-30
תודה רבה לאיתי ורצ'יק על ניהול האתר שלנו בצורה מצויינת באחסון האתרים שלו. אנו מרוצים מאוד וכמו כן, האתר טס טיל בליסטי מאז שהוא ביצע האצת אתרים עבורנו. תודה רבה!
יעל בן שלוש
יעל בן שלוש
2022-08-02
איתי מקצוען תותח מספר 1 בתחום ואין כמוהו בכל הארץ בהתחייבות!!!! האתר שלי קרס בגלל חברת בוקס וחזר לתבנית המקורית והמכוערת שלו. איתי לקח את האתר ועיצב ושיפר אותו מחדש והיום הוא נראה מיליון דולר - פי מיליארד יותר מקצועי ויותר יפה ויותר יעיל ממה שהיום קודם. סוף סוף אני יכולה לחייך ולהציג בגאווה אתר תדמית פעיל ומגניב.. תודה רבה איתיוש היקר :)
שתפו את המאמר עכשיו!
Facebook
Telegram
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
מתנה: קורס בניית אתרי וורדפרס חינמי!

הצטרפו לרשימת תפוצה וקבלו גם:

✅ עדכונים מהבלוג באופן שוטף
✅ טיפים שעובדים בתחום האינטרנט
✅ אפשרויות לשיתופי פעולה מעניינים ומבצעים

בשביל לקבל בחינם את הקורס הדיגיטלי בבניית אתרים בוורדפרס השאירו פרטים:

רגע, לפני שעוזבים..

קבלו מתנה:
קורס בניית אתרי וורדפרס בחינם!