מפת חום לאתר | HEAT MAPS מעקב מושלם אחרי קליקים והתנהגות הגולשים שלכם

תוכן עניינים
מפת חום לאתר | HEAT MAPS מעקב מושלם אחרי קליקים והתנהגות הגולשים שלכם

כדי להצליח בעולם השיווק הדיגיטלי צריך לעשות שימוש בכלים טכנולוגיים שונים המסייעים לנו באמצעות דרכים שונות לבצע עבודה מקצועית יותר, ממוקדת יותר ונכונה יותר עבור העסק שלנו ועבור אתר העסק ולכן, מפת חום היא כלי חשוב ביותר: 

סרטון על התקנת מפת חום עם המסקנות שעולות ממנה Heat Map

מפת חום היא מושג שאנו עשויים להכיר אותו מהצבא, מנתוני ריצה של שחקנים שאנו צופים במשחק כדורגל ואפילו אינסטלטורים משתמשים במפות חום כדי לאתר נזילות בקירות ובאדמה. 

מפת חום לאתר אינטרנט תהיה כלי מקצועי וחשוב מאוד להבנת ההתנהגות של הגולשים שלכם באתר ותאפשר לכם כבעלי האתר לבצע שינויים ושיפורים (אופטימיזציה) שתסייע לכם להגדיל המרות ולשפר את ההתנהגות שלה גולשים באתר שלכם לפי מה שאתם רוצים.

מפת חום לאתר – כיצד זה עובד?

הקונספט של מפת חום הוא מאוד פשוט. המפה מציגה מעין ציור/כתמי צבע על המסך כאשר כתמי הצבע הללו מסמנים את הנוכחות/ההקלקות של הגולשים – או אזור הפעילות העיקרית שלהם אם תרצו.

ככל שהאזור הוא יותר "חם" כלומר – פופולארי, כך האזור יטה לכיוון צבע אדום, ככל שהוא יתקרר הצבע ישתנה לכתום, לאחר מכן צהוב, ירוק, תכלת וכחול.

כאשר בסופו של דבר האזורים החמים יותר יהיו בצבעים חמים שהכי חם שבהם הוא אדום והאזורים הפחות חמים יסומנו בצבעים קרים ובהירים יותר בדרך כלל – כמו תכלת וירוק בהיר למשל.

הסימונים יהיו בהתאם לסוג המפה ומה שהיא בוחנת.

אילו סוגי מפות ונתונים אנו יכולים לראות?

 • מפת חום שמציגה את תנועת העכבר – זוהי מפת חום שמראה היכן הגולשים עוברים עם העכבר באתר שלנו. היא תציג לנו אם יש פעולה מסוימת בכל עמוד ואם כן איזו פעילות. על פי תנועת העכבר ניתן ללמוד רבות על הרגלי הקריאה של הגולשים באתר שלנו, מה מעניין אותם יותר ומה פחות. לדוגמה: גולש שמשוטט לו בדף הבית אך משם יוצא מהאתר ולא לוחץ על קישור/עמוד פנימי כנראה לא מצא מה שהוא צריך בדף הבית ולכן אם יש כמות כזו של גולשים הרי שצריך לבדוק מה לא עובד בדף הבית שלנו וכיצד ניתן לשפר אותו מבחינה וויזואלית או מבחינת התכנים המשותפים בו.
 • מפת חום להקלקות – מפת חום המציגה היכן הגולשים מקליקים בעמוד שלנו. לדוגמה בחנו עמוד של פוסט באתר. אם נראה שהרבה גולשים לוחצים על כפתור התגובה או השיתוף של המאמר הרי שמדובר במאמר טוב ותורם. ברגע שהגולשים מתפזרים עם ההקלקות או מקליקים על היציאה מהעמוד הרי שלא בטוח שהמאמר הזה מספק תוצאות. כמו כן ניתן לשלב נתון זה עם נתונים אחרים מכלים אחרים שאנו אוספים לדוגמה שימוש בגוגל אנליטיקס לבדיקה כמה גולשים נכנסו לעמוד, מה אחוז הנטישה שלו וזמן השהייה בו. אם נראה שיש לו זמן שהייה של כמה שניות ואחוז נטישה גבוה כנראה שהחלק העליון של התוכן לא מעניין את הגולשים מספק או מספק לכם את מה שהם קיוו לו בכותרת. אם זמן השהייה מספיק ארוך כאילו הם קראו קצת במאמר אבל מפת החום לא מראה לנו שהם הגיבו או שיתפו את המאמר או אפילו לחצו על קריאת מאמר נוסף מומלץ באתר, הרי שהמאמר לא עשה את העבודה שלו.
 • מפת חום לגלילה – מפת חום זו בודקת את נתוני האתר לפי גלילה. למעשה המפה האידיאלית שצריכה להיות מוצגת לכם תהיה מפה שהחלק העליון שלה (כלומר של העמוד) יהיה בצבע אדום וככל שתגללו למטה הצבעים יתבהרו. מה שזה אומר הוא שאם תראו שבעמודים מסוימים מדד הפופולריות הוא דווקא למטה באתר או שיש זרימה גבוהה של צבעים חמים מראש העמוד אל התחתית זה אומר בדרך כלל שהגולשים רפרפו מהר בעמוד ולא מוצאים מה שהם מחפשים בו.

מה הם היתרונות בשימוש במפות חום?

למפות חום יתרונות רבים. ניתן יהיה לשפר יחסי המרה על ידי כך שנבין את תנועת הגולשים באתר שלנו. נוכל לשפר ביצועים של קמפיינים ונוכל אפילו לעקוב אחר כמות המבקרים בעמודי תודה אחרי שהשאירו פרטים ובכך לעקוב למעשה אחר הביצועיים של ההנעות לפעולה באתר שלנו.

כלים ושירותים מומלצים לצפות חום:

הכלים/השירותים שאני ממליץ עליהם בנושא מפות חום הם hotjar.com שרבים ממליצים עליהם והם באמת נחמדים ואני ממליץ אפילו יותר על heatmapreport.com הנחשבים ליותר זולים עם ממשק משתמש הרבה יותר נוח, לדעתי:

Heat Map Report

מפות חום
$14
$ 0 ל-7 ימים
 • 1 אתרים
 • 200 צפיות בדף לחודש, לאתר
 • מעקב אחר 200 אירועי מבקרים בחודש, לאתר
 • שמירה על נתונים של עשרה ימים לאירועי מבקרים
 • 100 SESSIONS של הפעלות בחודש, לאתר
 • שמירה על נתונים למשך עשרה ימים עבור הפעלות חוזרות
 • 1 אתרים
 • 2 מטרות למעקב
 • דוחות דואר אלקטרוני חודשיים
 • ניהול צוותים
 • ללא פרסומות
תוצרת ישראל

Hot Jar

מפות חום
$39
$ 0 בלי הגבלת זמן
 • צרו דוחות ידניים לפי דרישה (תמונות)
 • עד 2000 צפיות בדף ליום
 • צרו עד 3 תמונות חום עם תמונת מצב
 • הקלטות תמונת מצב, עד 100 ליום (אחסן עד 300)
 • שלחו ואחסנו עד 3 סקרים
 • צרו ואחסנו עד 3 ווידג'טים של משוב נכנס
 • אחסנו נתוני מפת חום והקלטות למשך 365 יום
 • חברי צוות ללא הגבלה

שאלות ותשובות בנושא מפות חום Heat Maps

לכל כלי/שירות שכזה בדרך כלל יש גרסת ניסיון חינמית. לרוב היא תהיה על אתר אחד וכמות מוגבלת של דפים סרוקים. ב-heatmapreport תוכלו למצוא חבילות החל מ14 דולר לחודש ועד 47 דולר לחודש. בHOTJAR תוכלו ליהנות מהשירותים ב39 דולר לחודש ולשירותים נוספים שלהם לעסקים באותו הכלי במחירים יקרים יותר.

יש עוד כלים לכל כלי מפת חום. לדוגמה היכולת לבנות משפכים שיווקיים ולעקוב אחר המרות. דוגמה נוספת היא הקלטה של פעילות הגולש באתר שממש מציגה ללקוח כיצד הלקוח גלש באתר שלכם מבחינת המסך והעכבר שלו.

יש את mouseflow, crazyegg, vwo וכלים נוספים אולם לא השתמשתי בהם ולכן לא יכול להמליץ.

לאיזה תוכן תרצו לחזור בעמוד?
אודות המחבר
איתי ורצ'יק: בניית אתרים ושיווק באינטרנט

תודה שקראתם את המאמר מפת חום לאתר | HEAT MAPS מעקב מושלם אחרי קליקים והתנהגות הגולשים שלכם. איתי ורצ'יק בתחום בניית אתרים ושיווק באינטרנט משנת 2014, יזם ומביא את לקוחותיו להצלחה מרבית.

לקוחות מספרים

אלון טהורי
אלון טהורי
קרא עוד
רוצה להודות לאיתי על התוצאות המדהימות שנתת לנו בעזרת בניית אתר וקידום האתר בגוגל. הצלחה מובטחת!
Mickael Lepicier
Mickael Lepicier
קרא עוד
אמינים, מהירים, מקועיים, ומבטיחים את המחיר הטוב ביותר על פרסום בגוגל וההשקעה תמיד משתלמת תודה רבה לכם אלופים!!
‏‎Mizrahit Yam Tichonit‎‏
‏‎Mizrahit Yam Tichonit‎‏
קרא עוד
איתי תותח. בנה לי אתר וקידם לי אותו אורגנית ומיד התחלתי לקבל טלפונים בלי הפסקה. מספר 1
‏‎Dann Gavriel‎‏
‏‎Dann Gavriel‎‏
קרא עוד
אהבתי את היחס והשירות המעולים שנתת לי בפרסום ושיווק בגוגל ויוטיוב מבטיח להחזיר טובה כמו שעזרתם לי, מומלץ בחום!
Navit Shem
Navit Shem
קרא עוד
וואלה האתר מהיר יותר, מהמם יותר והמורה יודע לעבוד עם הפרעות קשב קיצור תותח עולם!! קחו קחו אצלו שיעורים צמודים חובה
Galia Matatov
Galia Matatov
קרא עוד
לאחר פתיחת גוגל ביזנס ושיווקו, התחלתי לקבל טלפונים בתור מאמנת כושר אישית. ברמה מקצועיות שמתעלה על כל רמה אחרת. תמשיך בעבודת החייל שלך -הישגים ועבודה איכותית שמובילים להרבה לקוחות מרוצים.
Sigalit Bcahar
Sigalit Bcahar
קרא עוד
אנשים מגניבים, צעירים, בעלי קו מחשבה אחר.... שווה ביותר.... קריאייטיביות במודעות בגוגל ממומן שעשו ברמה גבוהה
Taly Gutman
Taly Gutman
קרא עוד
מקצועי מאוד, יודע על מה מדבר ועושה עבודה מצויינת. השיווק בגוגל עובד מדהים, תודה!
חזי ברלוי
חזי ברלוי
קרא עוד
גאוני ובחברה טובה.ברלוי חזי קידם בגוגל בצורה מוצלחת
Sharon Ben-tzur
Sharon Ben-tzur
קרא עוד
תודה רבה על אתר מוצלח שווה כל השקעה בניתם לי אתר רווחי וגם יפהה מודה מכל הלבב
הקודם
הבא
מְעוּלֶה
מבוסס על 16 ביקורות
דור כהן
דור כהן
2023-07-23
יש אנשי מקצוע ויש את איתי לא חושב שיש בכלל תחרות בינו לבין אחרים, מקצועי, ישר, אמין, לא מבלבל תשכל, לא מחפש בעיות רק מוצא פתרונות, יעיל מאד וזמין תמיד. הבחירה הכי נכונה שיש דור כהן - קבוצת ארץ עיר נדל"ן ויזמות
itay dekel
itay dekel
2023-06-15
איתי ורצ'יק הוא נותן שירות מצויין ואיש מקצוע יוצא דופן. ממליץ בחום.
אורן וטורי
אורן וטורי
2023-06-11
פשוט בן אדם אלוף..
שחר פרץ
שחר פרץ
2023-06-07
עזר לי ככ שירות מקצועי ביותר!!!!
רנה פשוט להרגיש טוב Renee feel good
רנה פשוט להרגיש טוב Renee feel good
2023-05-04
בעזרת איתי בניתי קורס דיגיטלי באתר שלי בפלאגאין חינמי. איתי פרסם ה סרטון הדרכה אך משהו עדיין לא עבד. פניתי לעזרה ואכן המושיע הגיע. תוך מספר דקות הוא השתלט לי על המחשב וסידר את הבאג. ולא תאמינו- אפילו לא גבה תשלום 😀. אז שאפו למקצוענות ולשירות. אין ספק שבהמשך אתה תהייה הבחירה המובילה כשאחפש קידום וליווי מקצועי. כי אם את זה אתה נותן ללא עלות, בטח ללקוחות שלך אתה קוטף את הירח. תודה רבה
גיא ויסמן
גיא ויסמן
2023-04-17
איתי ורצ'יק מקדם אותנו בגוגל וכל יום יש שיחות טלפון, לא עומדים בעומס! תודה רבה על השירות המקצועי והמשתלם ביותר שחווינו בפרסום בגוגל.
Aaron
Aaron
2023-04-11
עבדתי עם המון מתכנתים ובוני אתרים, ומעל 3 פעמים החלפתי את כל האתר לחלוטין כי הוא לא יצא כמו שציפיתי, כאן קיבלתי שירות מעולה מכל הבחינות גם מתחילת העבודה וגם לאחר העבודה תמיד שהייתי צריך עזרה ותמיכה איתי היקר היה כאן ונתן לנו תמיכה מלאה בכל,תודה רבה על הכל
Doron Goldblatt
Doron Goldblatt
2023-01-07
פניתי לאיתי עם בעייה באתר שלנו. תוך דקות בשיחת טלפון, איתי פתר את הבעיה. במקצועיות בסבלנות.
Miss rosy Israel
Miss rosy Israel
2022-10-30
תודה רבה לאיתי ורצ'יק על ניהול האתר שלנו בצורה מצויינת באחסון האתרים שלו. אנו מרוצים מאוד וכמו כן, האתר טס טיל בליסטי מאז שהוא ביצע האצת אתרים עבורנו. תודה רבה!
יעל בן שלוש
יעל בן שלוש
2022-08-02
איתי מקצוען תותח מספר 1 בתחום ואין כמוהו בכל הארץ בהתחייבות!!!! האתר שלי קרס בגלל חברת בוקס וחזר לתבנית המקורית והמכוערת שלו. איתי לקח את האתר ועיצב ושיפר אותו מחדש והיום הוא נראה מיליון דולר - פי מיליארד יותר מקצועי ויותר יפה ויותר יעיל ממה שהיום קודם. סוף סוף אני יכולה לחייך ולהציג בגאווה אתר תדמית פעיל ומגניב.. תודה רבה איתיוש היקר :)
שתפו את המאמר עכשיו!
Facebook
Telegram
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
מתנה: קורס בניית אתרי וורדפרס חינמי!

הצטרפו לרשימת תפוצה וקבלו גם:

✅ עדכונים מהבלוג באופן שוטף
✅ טיפים שעובדים בתחום האינטרנט
✅ אפשרויות לשיתופי פעולה מעניינים ומבצעים

בשביל לקבל בחינם את הקורס הדיגיטלי בבניית אתרים בוורדפרס השאירו פרטים:

רגע, לפני שעוזבים..

קבלו מתנה:
קורס בניית אתרי וורדפרס בחינם!