טעויות עיצוב המשפיעות על קידום אתרים

תוכן עניינים
טעויות עיצוב המשפיעות על קידום אתרים

אתרי האינטרנט הטובים ביותר הם אלה שמעוצבים הן לטובת הגולשים המגיעים אליהם והן עבור מנועי החיפוש.

לכן, אם אתם שואלים את עצמכם מה חשוב יותר, בניית אתרים מעוצבים או פונקציונליות, התשובה היא ששניהם חשובים באותה מידה ויתרה מזו – שניהם יכולים להתקיים במקביל ואין צורך להתפשר על אחד לטובת השני ולהיפך.

להלן שש טעויות עיצוב נפוצות אשר עשויות להשפיע לרעה על דירוג אתרים במנועי חיפוש. אם גם האתר שלכם סובל מן הטעויות הללו, מהרו ותקנו אותן.

1. תגי כותרת (H1) חסרים

נניח שנכנסתם לאתר שמעוצב באופן מדהים, שהגופן בו נבחר בקפידה והצבעים פשוט מרהיבים, עד כדי כך שהשיטוט באתר מרגיש כמו חוויה בלתי נשכחת. כמה חבל שאף אחד לא ימצא אותו במנועי החיפוש.
מדוע?

משום שלעיתים קרובות מדי המעצבים והמפתחים של האתר משקיעים הרבה בעיצוב ופשוט שוכחים אלמנטים חיוניים של קידום בגוגל. בפרט, הטעות הנפוצה ביותר היא הסרת תג H1 משום שאין לו מקום בעמוד (בעיקר בעמוד הבית, אבל לא רק).

אלא שתג H1 הוא אחד מן האלמנטים הראשונים שאותם סורקים מנועי החיפוש בבואם לקבוע מהו תוכן העמוד. כלומר קיומו בעמוד, תוך שילוב ביטויי מפתח רלוונטיים, עשוי לשפר לאין ערוך את דירוג האתר במנוע החיפוש.

2. תמונות וקבצי מדיה גדולים מדי

אין ספק שתמונות יפהפיות יכולות להפוך אתר טוב לאתר נפלא. אבל עליכם להיות זהירים באשר לגודל התמונות וקבצי המדיה שאתם מעלים לאתר.

הסיבה היא שתמונות וקבצי מדיה גדולים יכולים להשפיע לשלילה על מהירות האתר, והואיל וגוגל נוטה להעדיף להציג אתרים מהירים ככל האפשר, המשמעות של אתר איטי עלולה להיות פגיעה בדירוגו במנועי החיפוש.

איך יודעים אם יש לכם תוכן גדול מדי וכיצד ניתן לתקן זאת? ראשית בצעו בדיקה של האתר באמצעות Google PageSpeed Insights Test וראו אילו קבצים באתר שלכם, לדעת גוגל, גדולים מדי. כך תוכלו לדעת, למשל, אילו תמונות בעמוד גדולות מדי ובכמה יש להקטין אותן. כעת כל מה שנותר לעשות הוא להגדיר מחדש את הגודל או לכווץ את הקבצים ולהעלות אותם מחדש לאתר.

3. פופ אפים

חוויית המשתמש, בעיקר במכשירים ניידים, חשובה מאוד לגוגל וכפועל יוצא גם למנועי חיפוש נוספים. פופ אפים, גם המעוצבים והמתוחכמים ביותר שביניהם, עלולים לעצבן את הגולשים, למנוע מהם לצפות בתוכן שלשמו הגיעו לאתר מלכתחילה, לפגוע בחוויית המשתמש שלהם ומכאן לפגוע בדירוג האתר כולו.

לכן, במיוחד אם אתם רואים ירידה בתנועת הגולשים האורגנית שנכנסת לאתר שלכם אבל לא רק, זהו זמן נהדר לבחון מחדש את אסטרטגיית הפופ אפים שלכם.

4. טקסט על גבי תמונה

פעמים רבות, במקום לשלב טקסט בשכבה נפרדת מעל התמונה, בוני אתרים רבים בוחרים פשוט לכלול את הטקסט בתמונה עצמה. זוהי בעיה, משום שמנועי החיפוש לא יכולים "לראות" את האתר כפי שגולשים אנושיים יכולים, ולכן הם לא יכולים "לקרוא" את הטקסט שעל גבי התמונה.

מבחינתם, כאילו אין שם טקסט בכלל.
בעיה נוספת של טקסט על גבי תמונה היא רספונסיביות בהקשר של התאמה למובייל. כלומר, במכשיר נייד שבו התמונה מופיעה על מסך קטן יותר, קשה יותר לקרוא את הטקסט הזעיר ולפיכך נגרמת פגיעה בחוויית המשתמש – ומכאן קצרה הדרך לירידה בדירוג בגוגל.

5. גלילה אינסופית

גלילה אינסופית טוענת יותר ויותר תוכן ככל שהמשתמש גולל מטה את העמוד. הבעיה היא שאם העימוד אינו מוגדר נכון, מנועי החיפוש לא יהיו מסוגלים לסרוק אותו.

ניתן להמחיש זאת באמצעות דוגמה: נניח שבבלוג עסקי מסוים יש מאה פוסטים, כך שבכניסה לעמוד הראשי הגולש מקבל את עשרת הפוסטים האחרונים, בגלילה מטה מופיעים עשרת הפוסטים שלאחר מכן וככך הלאה.

מה שהרובוטים הסורקים של מנועי החיפוש יראו בעמוד הבית הוא רק מה שמופיע בתחילתו, כלומר עשרה פוסטים בלבד מתוך מאה. הסורקים הרי לא גוללים, כך שאין להם דרך לדעת מה קורה בגלילה מטה.

6. תוכן דל

העמודים החשובים ביותר באתר שלכם הם אלה שעוסקים במוצרים ובשירותים שלכם. ככל שהעמודים הללו ידורגו גבוה יותר עבור ביטויי המפתח שלכם, כך העסקים שלכם ישתפרו. אלא שהתוכן, שהוא אחד מן האלמנטים המשפיעים ביותר על דירוג אתר במנועי החיפוש, הוא קריטי מאוד בעמודים הללו.

בעיה של תוכן דל עשויה להתרחש במספר מקרים:

• אם אין לכם מספיק עמודי מוצרים ושירותים באתר, אתם פשוט מפספסים הזדמנויות להיות מדורגים במקומות גבוהים בחיפושי ביטויי מפתח רלוונטיים.

• עמוד אחד שכולל כמה מוצרים או שירותים הוא בעייתי, משום שהטכניקה הכי טובה של קידום אתרים היא להתאים עמוד אחד לכל ביטוי מפתח.

כך מנועי החיפוש מבינים בקלות מהו הנושא של כל עמוד ויכולים לדרג אותו בהתאם. ברגע שאתם מאחדים כמה עמודי מוצרים או שירותים לכדי עמוד אחד, מנועי החיפוש עלולים להתבלבל ולפיכך לפגוע בדירוג.

• יש לכם מספיק עמודי מוצרים ושירותים? זה הזמן להשקיע בטקסט מעולה שיופיע בכל אחד מן העמודים הללו. אם למשל תוסיפו טקסט שיווקי שמסביר למבקרים מהם היתרונות של השימוש במוצר כזה או אחר, או הרווח שהם עשויים להפיק משכירת השירותים שלכם, יש יותר סיכוי שהגולשים יהפכו ללקוחות וכן יותר סיכוי לדירוג גבוה יותר בתוצאות החיפוש.

לסיכום, כאמור, גם האתר המעוצב והיפה ביותר בעולם אינו שווה דבר אם אין מי שצופה בו. אם אתם יוצרים אתר חדש או מבצעים מתיחת פנים לאתר קיים, השתדלו להימנע לכל הפחות מן הטעויות שפורטו לעיל על מנת שתוכלו ליהנות מדירוג אופטימלי בתוצאות החיפוש בגוגל ובמנועי חיפוש אחרים.

לאיזה תוכן תרצו לחזור בעמוד?
אודות המחבר
איתי ורצ'יק: בניית אתרים ושיווק באינטרנט

תודה שקראתם את המאמר טעויות עיצוב המשפיעות על קידום אתרים. איתי ורצ'יק בתחום בניית אתרים ושיווק באינטרנט משנת 2014, יזם ומביא את לקוחותיו להצלחה מרבית.

לקוחות מספרים

אלון טהורי
אלון טהורי
קרא עוד
רוצה להודות לאיתי על פרסום מדהים בפייסבוק וברשתות החברתיות, על בניית אתר וקידום אתר בגוגל. הצלחה מובטחת!
Mickael Lepicier
Mickael Lepicier
קרא עוד
אמינים, מהירים, מקועיים, ומבטיחים את המחיר הטוב ביותר על פרסום בפייסבוק וההשקעה תמיד משתלמת תודה רבה לכם אלופים!!
‏‎Mizrahit Yam Tichonit‎‏
‏‎Mizrahit Yam Tichonit‎‏
קרא עוד
איתי תותח. בנה לי אתר וקידם לי אותו אורגנית ומיד התחלתי לקבל טלפונים בלי הפסקה. מספר 1
‏‎Dann Gavriel‎‏
‏‎Dann Gavriel‎‏
קרא עוד
אהבתי את היחס והשירות המעולים שנתת לי בפרסום ושיווק בפייסבוק ובאינסטגרם מבטיח להחזיר טובה כמו שעזרתם לי, מומלץ בחום!
Navit Shem
Navit Shem
קרא עוד
וואלה האתר מהיר יותר, מהמם יותר והמורה יודע לעבוד עם הפרעות קשב קיצור תותח עולם!! קחו קחו אצלו שיעורים צמודים חובה
Galia Matatov
Galia Matatov
קרא עוד
שירות איכותי, מיתוג ברשתות החברתיות בפייסבוק ובאינסטגרם וגם בלינקדאין ברמה מקצועיות שמתעלה על כל רמה אחרת. תמשיך בעבודת החייל שלך -הישגים ועבודה איכותית שמובילים להרבה לקוחות מרוצים.
Sigalit Bcahar
Sigalit Bcahar
קרא עוד
אנשים מגניבים, צעירים, בעלי קו מחשבה אחר.... שווה ביותר.... קריאייטיביות במודעות בפייסבוק ובאינסטוש שעשו ברמה גבוהה
Taly Gutman
Taly Gutman
קרא עוד
מקצועי מאוד, יודע על מה מדבר ועושה עבודה מצויינת. השיווק בפייסבוק עובד מדהים, תודה!
חזי ברלוי
חזי ברלוי
קרא עוד
גאוני ובחברה טובה.ברלוי חזי קידם בפייסבוק בצורה מוצלחת
Sharon Ben-tzur
Sharon Ben-tzur
קרא עוד
תודה רבה על אתר מוצלח שווה כל השקעה בניתם לי אתר רווחי וגם יפהה מודה מכל הלבב
הקודם
הבא
שתפו את המאמר עכשיו!
Facebook
Telegram
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
מתנה: קורס בניית אתרי וורדפרס חינמי!

הצטרפו לרשימת תפוצה וקבלו גם:

✅ עדכונים מהבלוג באופן שוטף
✅ טיפים שעובדים בתחום האינטרנט
✅ אפשרויות לשיתופי פעולה מעניינים ומבצעים

בשביל לקבל בחינם את הקורס הדיגיטלי בבניית אתרים בוורדפרס השאירו פרטים:

רגע, לפני שעוזבים..

קבלו מתנה:
קורס בניית אתרי וורדפרס בחינם!

דילוג לתוכן