בניית אפליקציות – המאמר שאתם חייבים לקרוא לפני פיתוח אפליקציה

תוכן עניינים
בניית אפליקציות – המאמר שאתם חייבים לקרוא לפני פיתוח אפליקציה

בניית אפליקציות: כל אחד חולם שתהיה לו אפליקציה משלו ואפילו יותר מאחת. חלק בוודאי היו רוצים לייצר את האפליקציה הבאה שתימכר במיליונים ואחרים פשוט מייצרים אפליקציות לכיף, ליצירת הכנסה נוספת מפרסומות או מרכישות בתוך האפליקציה ואחרים מתוך רצון להנגיש את העסק שלהם לקהל הרחב בצורת תקשורת נוחה יותר. היום תראו שלכל מוסד אקדמי יש אפליקציה משלו, לבעלי עסקים יש אפליקציות משלהם וכמובן גם יזמים שונים מפתחים רעיונות לאפליקציות שיסייעו למין האנושי בדרך זו או אחרת וכמובן ייצרו להם רווחים.

בדומה לתחום בניית אתרים, בניית אפליקציות היא עסק רציני וכדאי שמתכנת עם ניסיון רב בתכנון UI/UX יבצע את העבודה. פיתוח אפליקציה רצינית ומקצועית היא לא דבר זול ולכן חשוב להכיר את השטח קודם. לפני שאתם מפתחים אפליקציה משלכם או משלמים למישהו לעשות זאת עבורכם – השקיעו מספר דקות לקרוא מאמר זה.

מהי המטרה של בניית אפליקציות ומה חשוב לאפיין בתכנון המקדים שלהן?

כאשר אנו באים להשקיע בפיתוח אפליקציה אנו צריכים קודם לאפיין את האפליקציה באופן כללי. מהי האפליקציה, מה המטרה הכללית שלה ולאפיין מספר דברים חשובים כמו קהל היעד הפוטנציאלי של האפליקציה, שפת הממשק, כמה זה עשוי לעלות לנו, כמה זמן ייקח לפתח את האפליקציה ועוד.

אתם צריכים גם לדעת להגדיר את האפליקציה שלכם במשפט אחד כדי להבין את המטרה העיקרית שלה ובהתאם לכך תוכלו לבנות את האפליקציה סביב הרעיון הזה – קראו עוד בנושא קידום אפליקציות ASO.

כך למשל אנו יודעים שפייסבוק היא עולם ומלואו אך במשפט אחד מדובר ברשת חברתית המקשרת בין מעגלי אנשים, וואטסאפ היא אפליקציית לשליחת מסרים מידיים וכו'.

אפיון אפליקציה ראשוני מהיר יכלול את הדברים הבאים:

 • שם האפליקציה
 • מטרת האפליקציה במשפט אחד
 • תיאור קצר של האפליקציה
 • מיהו קהל היעד שלה
 • באיזו שפה היא הולכת לפעול
 • עוד סעיפים שתתבקשו לכתוב ולאפיין על ידי המתכנת והמעצב שיעבדו על האפליקציה שלכם.

מי קהל היעד של האפליקציה שלכם?

האפליקציה שלכם יכולה להיות משחק לילדים, תוכנת הנהלת חשבונות, רשת חברתית, אפליקציית מתכונים, בדיחות, תשבצים, אפליקציות קורסים ולימודים, אפליקציה ייחודית לעסק שלכם, אפליקציית השוואות מחירים, אפליקציה לעריכת תמונות, לשיתוף מוסיקה ועוד.

לכל אחת מהאפליקציות הללו ועוד אינספור אפליקציות אחרות יכולות להיות קהל יעד שונה המאופיין בגיל שונה, מין, אזור מגורים, שפה, תחומי עניין, צורך ועוד. בעולם הפרסום כדי לאפיין קהל יעד יוצרים פרסונה מדומה של האדם הממוצע שאמור להיות בסקאלה הזו של קהל היעד שלנו.

אפיינו תחילה את הפרסונה שלכם ובהתאם לכך תוכלו לבנות את חוויית המשתמש באפליקציה שלכם.

אם יש לכם שאלות אתם מוזמנים לקרוא בעמוד זה, באזור של שאלות ותשובות או ליצור איתי קשר 072-3937747 ואשמח לעזור!

סרטון על בניית אפליקציות לשנה הנוכחית

מה זה חוויית משתמש UX ואיך היא באה לידי ביטוי באפליקציות

חוויית משתמש UX היא בעצם כל מה שקשור בחוויית השימוש באפליקציה שלכם. כל התחושות, הרגשות והתהליך שהאדם עובר מהרגע שהוא מוריד את האפליקציה שלכם ואז הוא מגיע למטרה שלשמע בניתם את האפליקציה.

לדוגמה אם מדובר באפליקציית לימודים הכוללת מגוון קורסים בתחומים שונים אז חווית משתמש תכלול את כל התהליך החל מהרגע שהמשתמש הוריד את האפליקציה, נכנס אליה, בחן את השימוש בו וכיצד היא יכולה להועיל עבורו ועד הרגע שהוא בו משלם (או לא משלם) כדי לצפות בקורסים שלכם באפליקציה.

כדי לתכנן היטב את חוויית המשתמש שלכם כדאי לכם לבצע מחקר שוק ומתחרים, להכיר היטב את חוויית השימוש באפליקציות שלהם.

כמו כן עליכם להבין את המטרה והחזון של האפליקציה שלכם ולהתחיל להכין תכנון של המסכים השונים באפליקציה והתהליך שהמשתמש יעבור. יהיה עליכם ליצור זרימה נוחה של פעילות בין המסכים ולייצר חווית שימוש מיוחדת ונוחה.

אפיון UI לאפליקציה מנצחת

כמו בתחום עיצוב אתרים, גם פה בבניית אפליקציות, בתוך חוויית המשתמש UX יש מושג הנקרא UI שהוא בעברית אומר "ממשק המשתמש". כאן למעשה המתכנת והמעצב שיעבדו על האפליקציה שלכם יתכננו את כל מה שקשור בממשק המשתמש באפליקציה: החל ממעבר בין המסכים, מסך הבית, גודל הכתב, צבעים, שפה, אנימציות, כפתורי ניווט והגודל שלהם, עיצוב ועוד. הרעיון הוא לשפר את חוויית השימוש באפליקציה באמצעות העיצוב והמבנה שלה וכן באמצעות כלי הניווט בה.

לדוגמה: אם אתם מעצבים אפליקציית משחק. אז החוויה של המשתמשים מהמשחק שלכם היא חוויית משתמש UX וכמה נוח להם לעבור בין מסכים ולבצע פעולות במשחק תהיה השימוש בממשק: כלומר UI.

כמו כן, בחירת UI/UX מורכבת במחירון הייחודי.

כיצד נוכל לשפר את חוויית המשתמש שלנו באפליקציה

שיפור חוויית משתמש תסייע בהגדלת כמות שבעי הרצון מתוך משתמשי האפליקציה והגדלת הפעולות המתבצעות באפליקציה ומסביבה: לדוגמה דירוג האפליקציה ומתן פידבק חיובי, רכישת מוצר או שירות דרך האפליקציה, חזרה לאפליקציה במועד אחר ועוד.

שיפור חוויית המשתמש באפליקציה תעבור בעיקר דרך עיצוב המסכים הפנימיים שלה. חשוב לשכור איש מקצוע מנוסה בתחום שידע לא רק לבנות את האפליקציה מבחינת התכנות שלה אלא גם יבין לעומק את החשיבות של UI/UX  וידע לייצר חוויית משתמש מדהימה לגולשים שלכם.

כדאי לכלול כפתורי ניווט נוחים וברורים. לוודא שהאפליקציה מעוצבת כראוי ולא נותנת תחושה של עיצוב חובבני. אתם רוצים לנסות את האפליקציה בעצמכם ולתת לאנשים קרובים אליכם לנסות אותה גם כן כדי לתת לכם חוות דעת, טיפים והמלצות לשיפור.

כדאי לנתח את הנתונים ושביעות הרצון של המשתמשים שלכם כדי להשתפר ולשפר את האפליקציה כל הזמן ואת חוויית השימוש בה. כדאי להריץ טסטינג ודיבאגינג לפני הפרסום וההוצאה שלה לאור.

עיצוב רספונסיבי למובייל iOS & Android

היום ניתן להשתמש באפליקציות גם בטאבלטים, מחשבי מאק למיניהם ואחרים אך אין ספק כי השימוש העיקרי של אפליקציות הוא עדיין דרך סמארטפונים.

עיצוב למובייל הוא חשוב וקריטי כיוון שבו מתנקזת מרבית הפעילות באפליקציה. אפיון אפליקציה שונה מאפיון אתר. המסך במובייל קטן יותר, צריך לדעת לנצל נכון שטחים מתים ומצד שני לא להעמיס יותר מדי וחשוב לתכנן בקפידה כל מסך ומסך.

באפליקציה בינונית יש כמה עשרות מסכים בדרך כלל ולכן חשוב לאפיין היטב כל אחד מהמסכים, את הניווט בין המסכים ובתפריט המשחק ועוד. חשוב שהאובייקטים המרכזיים, הטקסט ואפקטים מסוימים יהיו מספיק גדולים ונוחים לצפייה ושימוש. כמו כן יש לזכור כי השימוש במובייל כרוך בשימוש באצבע ולכן כפתורים או ניווט כלשהו צריך להיות במרחק מספיק גדול אחד מהשני כדי לאפשר שימוש נוח באפליקציה.

כמה עולה לבנות אפליקציה?

מחיר האפליקציה עשוי להשתנות בהתאם לסוג הפיתוח של האפליקציה (פיתוח היברידי או פיתוח נייטיב).

כמות המסכים שהמתכנת צריך להתאים אליהם את האפליקציה, תוספות כמו אנימציות, קטעי קול, לוחות זמנים צפופים יותר או פיתוח האפליקציה ליותר משפה אחת.

כל אלה ואחרים עשויים להיות פרמטרים חשובים בקבלת הצעת המחיר לפיתוח האפליקציה ובהתאם גם לטיב הקשר שלכם עם המתכנת ומה אתם מקבלים במסגרת השירות. בדרך כלל אפליקציה פשוטה של כמה מסכים יכולה לעלות מינימום כמה אלפי שקלים לפיתוח. אפליקציות גדולות יותר יכולות גם להגיע לעשרות אלפי שקלים ויותר.

לסיום – שאלות ותשובות נפוצות בנושא

במידה ומצאתם תקלות הקשורות לפיתוח עצמו הנוגדות את מה שסיכמתם באפיון הבנייה של האפליקציה כמובן שאתם זכאים לתיקון מהמתכנת. במידה ואלו דברים שלא קשורים לאפיון ולהסכם עם המתכנת או דברים שרציתם להוסיף לאחר מכן אלה יהיו בתוספת תשלום.

בדרך כלל בין חודש לחודשיים – תלוי בגודל האפליקציה, כמות המסכים באפליקציה, סביבת הפיתוח, אפיון האפליקציה והשימוש בה, לוחות הזמנים של המתכנת ועוד.

כאשר אתם שוכרים איש מקצוע עבור בניית אפליקציות וודאו אתו שהוא אכן בקיא בתחום הui/UX ומבין את ההבדלים ביניהם. ראו תיק עבודות ובקשו לקבל ממנו אפיון מסודר עבור חוויית המשתמש באפליקציה ועבור הממשק לאחר תקופת הזמן שהגדרתם וטרם התחלת הפיתוח כמובן.

המחיר של בניית אפליקציות מתבטא בכמה אופנים:

 1. עיצוב – תלוי כמות המסכים ועל כן, הפרמטר של עיצוב מסכים.
 2. הפונקציוליות – המורכבות והאלגוריתמים שצריך בשביל החישובים והפעולות הנכונות לכם.
 3. רספונסיביות למכשירים ספציפיים – כיום יש את השפה Dart אשר משתמשים בעזרת Flutter בשביל לבנות אפליקציה אחת, שתקונפג למכשירי אנדרויד וגם אייפון במקביל! זה מקל על התהליך ומוריד את המחיר משמעותית – מומלץ לבדוק.

בניית אפליקציות: תיק עבודות

מחירון של בניית אפליקציות

אפליקציית מותאמת אישית פשוטה

לפי האפיון שלכם
9680
6,500 החל מ
 • שיפור פרודוקטיביות בשיתוף פעולה
 • חלונות - עד 15 עיצובי מסכים
 • תשלומים באפליקציה
 • תהליכים עסקיים אוטומטיים
 • ניתוח קהל היעד
 • שירותים מקוונים
 • שימוש בספריות קיימות וקוד פתוח
 • יישומי כרטיסים
 • תמיכת משתמשים
 • עד 10 סבבי תיקונים

אפליקציית אתר

לפי האתר שלכם
4680
2,500 החל מ
 • שיפור פרודוקטיביות בשיתוף פעולה
 • חלונות - עד 5 עיצובי מסכים
 • שימוש בספריות קיימות
 • יישומי כרטיסים
 • תמיכת משתמשים
 • עד 3 סבבי תיקונים

אפליקציית מותאמת אישית מורכבת

לפי האפיון שלכם
14680
11,500 החל מ
 • שיפור פרודוקטיביות בשיתוף פעולה
 • חלונות - עד 25 עיצובי מסכים
 • תשלומים באפליקציה
 • תהליכים עסקיים אוטומטיים
 • ניתוח קהל היעד
 • שירותים מקוונים
 • שימוש בספריות קיימות וקוד פתוח
 • יישומי כרטיסים
 • תמיכת משתמשים
 • ממשקי משתמשים
 • כלים ארגוניים פנימיים
 • עד 30 סבבי תיקונים
לאיזה תוכן תרצו לחזור בעמוד?
אודות המחבר
איתי ורצ'יק: בניית אתרים ושיווק באינטרנט

תודה שקראתם את המאמר בניית אפליקציות – המאמר שאתם חייבים לקרוא לפני פיתוח אפליקציה. איתי ורצ'יק בתחום בניית אתרים ושיווק באינטרנט משנת 2014, יזם ומביא את לקוחותיו להצלחה מרבית.

לקוחות מספרים

אלון טהורי
אלון טהורי
קרא עוד
רוצה להודות לאיתי על התוצאות המדהימות שנתת לנו בעזרת בניית אתר וקידום האתר בגוגל. הצלחה מובטחת!
Mickael Lepicier
Mickael Lepicier
קרא עוד
אמינים, מהירים, מקועיים, ומבטיחים את המחיר הטוב ביותר על פרסום בגוגל וההשקעה תמיד משתלמת תודה רבה לכם אלופים!!
‏‎Mizrahit Yam Tichonit‎‏
‏‎Mizrahit Yam Tichonit‎‏
קרא עוד
איתי תותח. בנה לי אתר וקידם לי אותו אורגנית ומיד התחלתי לקבל טלפונים בלי הפסקה. מספר 1
‏‎Dann Gavriel‎‏
‏‎Dann Gavriel‎‏
קרא עוד
אהבתי את היחס והשירות המעולים שנתת לי בפרסום ושיווק בגוגל ויוטיוב מבטיח להחזיר טובה כמו שעזרתם לי, מומלץ בחום!
Navit Shem
Navit Shem
קרא עוד
וואלה האתר מהיר יותר, מהמם יותר והמורה יודע לעבוד עם הפרעות קשב קיצור תותח עולם!! קחו קחו אצלו שיעורים צמודים חובה
Galia Matatov
Galia Matatov
קרא עוד
לאחר פתיחת גוגל ביזנס ושיווקו, התחלתי לקבל טלפונים בתור מאמנת כושר אישית. ברמה מקצועיות שמתעלה על כל רמה אחרת. תמשיך בעבודת החייל שלך -הישגים ועבודה איכותית שמובילים להרבה לקוחות מרוצים.
Sigalit Bcahar
Sigalit Bcahar
קרא עוד
אנשים מגניבים, צעירים, בעלי קו מחשבה אחר.... שווה ביותר.... קריאייטיביות במודעות בגוגל ממומן שעשו ברמה גבוהה
Taly Gutman
Taly Gutman
קרא עוד
מקצועי מאוד, יודע על מה מדבר ועושה עבודה מצויינת. השיווק בגוגל עובד מדהים, תודה!
חזי ברלוי
חזי ברלוי
קרא עוד
גאוני ובחברה טובה.ברלוי חזי קידם בגוגל בצורה מוצלחת
Sharon Ben-tzur
Sharon Ben-tzur
קרא עוד
תודה רבה על אתר מוצלח שווה כל השקעה בניתם לי אתר רווחי וגם יפהה מודה מכל הלבב
הקודם
הבא
מְעוּלֶה
מבוסס על 16 ביקורות
דור כהן
דור כהן
2023-07-23
יש אנשי מקצוע ויש את איתי לא חושב שיש בכלל תחרות בינו לבין אחרים, מקצועי, ישר, אמין, לא מבלבל תשכל, לא מחפש בעיות רק מוצא פתרונות, יעיל מאד וזמין תמיד. הבחירה הכי נכונה שיש דור כהן - קבוצת ארץ עיר נדל"ן ויזמות
itay dekel
itay dekel
2023-06-15
איתי ורצ'יק הוא נותן שירות מצויין ואיש מקצוע יוצא דופן. ממליץ בחום.
אורן וטורי
אורן וטורי
2023-06-11
פשוט בן אדם אלוף..
שחר פרץ
שחר פרץ
2023-06-07
עזר לי ככ שירות מקצועי ביותר!!!!
רנה פשוט להרגיש טוב Renee feel good
רנה פשוט להרגיש טוב Renee feel good
2023-05-04
בעזרת איתי בניתי קורס דיגיטלי באתר שלי בפלאגאין חינמי. איתי פרסם ה סרטון הדרכה אך משהו עדיין לא עבד. פניתי לעזרה ואכן המושיע הגיע. תוך מספר דקות הוא השתלט לי על המחשב וסידר את הבאג. ולא תאמינו- אפילו לא גבה תשלום 😀. אז שאפו למקצוענות ולשירות. אין ספק שבהמשך אתה תהייה הבחירה המובילה כשאחפש קידום וליווי מקצועי. כי אם את זה אתה נותן ללא עלות, בטח ללקוחות שלך אתה קוטף את הירח. תודה רבה
גיא ויסמן
גיא ויסמן
2023-04-17
איתי ורצ'יק מקדם אותנו בגוגל וכל יום יש שיחות טלפון, לא עומדים בעומס! תודה רבה על השירות המקצועי והמשתלם ביותר שחווינו בפרסום בגוגל.
Aaron
Aaron
2023-04-11
עבדתי עם המון מתכנתים ובוני אתרים, ומעל 3 פעמים החלפתי את כל האתר לחלוטין כי הוא לא יצא כמו שציפיתי, כאן קיבלתי שירות מעולה מכל הבחינות גם מתחילת העבודה וגם לאחר העבודה תמיד שהייתי צריך עזרה ותמיכה איתי היקר היה כאן ונתן לנו תמיכה מלאה בכל,תודה רבה על הכל
Doron Goldblatt
Doron Goldblatt
2023-01-07
פניתי לאיתי עם בעייה באתר שלנו. תוך דקות בשיחת טלפון, איתי פתר את הבעיה. במקצועיות בסבלנות.
Miss rosy Israel
Miss rosy Israel
2022-10-30
תודה רבה לאיתי ורצ'יק על ניהול האתר שלנו בצורה מצויינת באחסון האתרים שלו. אנו מרוצים מאוד וכמו כן, האתר טס טיל בליסטי מאז שהוא ביצע האצת אתרים עבורנו. תודה רבה!
יעל בן שלוש
יעל בן שלוש
2022-08-02
איתי מקצוען תותח מספר 1 בתחום ואין כמוהו בכל הארץ בהתחייבות!!!! האתר שלי קרס בגלל חברת בוקס וחזר לתבנית המקורית והמכוערת שלו. איתי לקח את האתר ועיצב ושיפר אותו מחדש והיום הוא נראה מיליון דולר - פי מיליארד יותר מקצועי ויותר יפה ויותר יעיל ממה שהיום קודם. סוף סוף אני יכולה לחייך ולהציג בגאווה אתר תדמית פעיל ומגניב.. תודה רבה איתיוש היקר :)
שתפו את המאמר עכשיו!
Facebook
Telegram
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
מתנה: קורס בניית אתרי וורדפרס חינמי!

הצטרפו לרשימת תפוצה וקבלו גם:

✅ עדכונים מהבלוג באופן שוטף
✅ טיפים שעובדים בתחום האינטרנט
✅ אפשרויות לשיתופי פעולה מעניינים ומבצעים

בשביל לקבל בחינם את הקורס הדיגיטלי בבניית אתרים בוורדפרס השאירו פרטים:

עקבו אחריי

רגע, לפני שעוזבים..

קבלו מתנה:
קורס בניית אתרי וורדפרס בחינם!